Kézzelfogható gondviselés

2019. október 11., címkék: református ízek találkozója

Nem maguktól kerülnek a termékek az asztalainkra, mindegyikben ott van az a gondviselő szeretet, mellyel az Atya megerősít bennünket. Erre hívta fel a figyelmet az október első hétvégéjén, Hajdúnánáson megrendezett Református Ízek Találkozója. A helyszínen jártunk utána, milyenek a református ízek.

A református termékek szeretettel készülnek

2019. október 08., címkék: református ízek találkozója

Hagyomány, minőség, közösség: ebben az évben Hajdúnánás adott otthont a Református Közéleti és Kulturális Központ Református Ízek Találkozója elnevezésű gasztrokulturális programjának. Képriportunkban a rendezvény hangulatának nyomába eredünk.

Aki gazdálkodik, megtapasztalja a kegyelmet

2019. október 04., címkék: református ízek találkozója, szólláth tibor

Hajdúnánás látja vendégül a Református Ízek Találkozóját október 4. és 6. között, melyre készülve Szólláth Tibor polgármesterrel, a helyi református gyülekezet presbiterével beszélgettünk fenntarthatóságról, felelősségről, hitről és az anyaföld szeretetéről.

Ahol a püspök főzi az ebédet

2018. október 16., címkék: református ízek találkozója, rkk

A pirospaprika az a fajta fűszer, aminek jelenléte annyira természetes, hogy csak a hiánya szokott feltűnni – ilyen helyzettel viszont aligha találkozhatunk a Drávaszögben. Erről tanúskodott a legutóbbi hétvégén megrendezett református ízek találkozója is, melynek legelső alkalmát a baranyai fűszerpaprika ízesítette meg.